Zarządzanie różnorodnością pokoleniową X,Y,Z – szkolenie

Zarządzanie różnorodnością pokoleniową X,Y,Z – szkolenie

Różnica wieku między pracownikami jednej firmy może sięgać nawet 30 lat. W jednym miejscu pracy spotykają się dzisiaj nawet trzy pokolenia: X, Y, Z. Te generacje różni wszystko, a łączysz ich Ty – wspólny szef. Zdarza się, że Twoje metody doboru kandydatów do pracy okazują się błędne? A może masz problem z komunikacją z niektórymi podwładnymi? Aby móc efektywnie zarządzać tak zróżnicowaną grupą osób, musisz ich poznać, nauczyć się skutecznej komunikacji i efektywnej motywacji.

Zarządzanie różnorodnością pokoleniową – na czym polega szkolenie?

We współczesnym zarządzaniu zasobami ludzkimi skostniałe metody przestają działać. Tak zróżnicowana grupa pracowników wymaga od menadżera zmiany postawy. Otwartość na ludzi i elastyczność metod – to dwa kluczowe aspekty bycia liderem trzech pokoleń. Aby móc nauczyć się świeżego podejścia i wcielić je w życie, najpierw trzeba poznać ludzi, z którymi pracujemy. Dlatego każde takie szkolenie zaczyna się od charakterystyki pokoleń X,Y, Z.

  • Pokolenie X – urodzeni w latach 1965-1980, dorastali w czasach PRL.
  • Pokolenie Y – przyszło na świat między 1981 a 1994 rokiem. Wchodzili w dorosłość w totalnie innej rzeczywistości, naznaczonej przede wszystkim powszechnym dostępem do Internetu.
  • Pokolenie Z, które ma dzisiaj mniej niż 26 lat i na rynku pracy stawia dopiero pierwsze kroki.

Najważniejsza dla szefa musi być świadomość, że każde z tych pokoleń ma inne wyobrażenie o pracy. Czego innego oczekują od pracodawcy i inne wartości sprawiają, że chcą związać się z nim na dłużej. Każda z tych generacji wyróżnia się odmienną motywacją. Rynek pracy jest dzisiaj dużo bardziej dynamiczny niż kilka lat temu i to także znak zmiany pokoleniowej. Młodzi ludzie nie pragną etatu i 8 godzin za biurkiem. Elastyczne godziny pracy, praca zdalna, freelancing – to dla wielu osób najbardziej pożądany sposób zarabiania.

Różnorodność pokoleniowa – korzyści i zagrożenia

Różnorodność pokoleniowa niesie ze sobą zarówno zagrożenia, jak i realne korzyści. Na szczęście tych drugich jest znacznie więcej. Konflikty międzygeneracyjne to codzienność – przełożony musi im zapobiegać i je łagodzić. Aby wykorzystać cały potencjał trzech pokoleń, trzeba rozdzielać zadania i motywować w harmonii z mentalnością pokoleniową.

Na koniec to co najważniejsze czyli trening.  Szef musi nauczyć się komunikować z pokoleniami X,Y, Z w taki sposób, aby być wysłuchanym i zrozumianym. Dlatego powinien wiedzieć, jakie style komunikacji występują wśród trzech generacji. Uczestnik szkolenia musi zmienić swój styl mówienia. Poćwiczy także dopasowanie do rozmówcy.

Co daje takie szkolenie? Pozwoli Ci wykorzystać 100% potencjału drzemiącego w przedstawicielach pokoleń X,Y,Z a to przełoży się na realne zyski i poprawi atmosferę w pracy.

Więcej informacji na temat szkolenia przeprowadzanego przez firmę szkoleniową GenWhy znajdziesz na stronie www.

Posts created 50

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top