Akcesoria kominowe od firmy Schiedel

Akcesoria kominowe od firmy Schiedel

Wyposażając się w akcesoria kominowe, na pierwszym miejscu powinno się postawić jakość. Poszukując produktów z górnej półki, najlepszym wyznacznikiem jest marka. Idealną opcją może okazać się austriacka firma Schiedel, która już od 1946 roku zajmuje się produkcją doskonałych sprzętów do komina. W jej ofertę wchodzą,między innymi:
  • Ceramiczne systemy kominowe
  • Stalowe systemy kominowe
  • Systemy wentylacji
  • Kominki
Na rynku funkcjonuje niewiele firm, które mogą dorównać Schiedel pod względem cen oraz trwałości produktów.

Uchwyty kominowe marki Schiedel

Uchwyty kominowe są przydatnym akcesorium, które pozwala na lepsze ustabilizowanie systemu kominowego. Dzięki nim przejście dachowe jest sztywniejsze, a samemu kominowi nie grozi dylatacja względem reszty budynku. Zestawy zazwyczaj oferowane są w formie kilku stalowych elementów, przeznaczonych do samodzielnego montażu.Uchwyty marki Schiedel wyróżniają się uniwersalnością oraz trwałością. Ponadto,są one wyjątkowo łatwe w instalacji, nie wymagając do tego żadnych, dodatkowych narzędzi.

Najlepsze daszki kominowe

Częste i intensywne opady deszczu mogą mieć bardzo zły wpływ na stan niezabezpieczonego przewodu kominowego. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste – wystarczy zainwestować w odpowiedni daszek kominowy. To proste akcesorium skutecznie osłania komin przed deszczem, wyglądając przy tym bardzo estetycznie. W tej branży za lidera można uznać Schiedel, ponieważ produkty tej firmy zawsze utrzymują satysfakcjonujący poziom jakości.

Masa uszczelniająca SKD

Każdy system kominowy wymaga właściwego uszczelnienia. Niestety, nie można użyć w tym celu zwykłej zaprawy. Większość substancji wystawionych na działanie wysokich, regularnie zmieniających się temperatur szybko słabnie i kruszy się. Masa uszczelniająca SKD marki Schiedel jest doskonałym rozwiązaniem podczas renowacji komina.Składa się ona z silikonu, odpornego na ciepło oraz procesy ścierne.

Usztywnienie komina przy pomocy zbrojenia

Dobry system kominowy to taki, który jest trwały, wydajny i stabilny. Jeśli chcemy go usztywnić,konieczne może okazać się zbrojenie. Sprzęt ten stosuje się zazwyczaj w przypadku wyższych instalacji. Składa się on z zestawu prętów, muf oraz łączników, które są stosunkowo lekkie, natomiast znacznie wzmacniają konstrukcję komina. Jak wszystkie produkty Schiedel, zbrojenie jest wyjątkowo proste w montażu oraz uniwersalne, kompatybilne z wieloma rodzajami kominów. Ponadto, można użyć go nawet w przypadku konstrukcji o niestandardowych wymiarach.
Posts created 83

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top