Cennik najpopularniejszych usług ogrodniczych w Krakowie

Cennik najpopularniejszych usług ogrodniczych w Krakowie

Zadbany ogród to doskonałe uzupełnienie domu. Wspaniale jest móc wypić poranną kawę, siedząc na tarasie własnego domu i patrząc na kwitnące wokół rośliny. Nie zawsze jednak mamy ochotę na poświęcanie dużej części wolnego czasu na pielęgnację ogrodu. Niejednokrotnie wymaga to również profesjonalnego sprzętu, który bywa bardzo drogi. W takiej sytuacji dużo lepiej jest skorzystać z usług firm specjalizujących się w aranżacji ogrodów. Ceny usług związanych z pielęgnacją ogrodów różnią się między poszczególnymi rejonami naszego kraju. Na ich wysokość wpływa również zakres prac i wielkość samego ogrodu.

Projekt przydomowego ogrodu

Dla przykładu w Krakowie za projekt niewielkiego przydomowego ogródka o powierzchni nie przekraczającej 5 arów zapłacimy średnio około 1300 złotych. Ta sama usługa jednak w przypadku ogrodu o powierzchni do 10 ar będzie nas kosztować około 1800 zł. Za każdą nadprogramową wizytę architekta krajobrazu będziemy musieli zapłacić około 60 zł. Projekt to jednak dopiero początek wydatków. 

Jeśli nasza działka wymaga wyrównania musimy liczyć się z kosztem około 3 zł/m2, a jeśli chcielibyśmy ją nieco podnieść to w Krakowie za nawiezienie ziemi zapłacimy średnio ok. 0,70 zł za każdy metr kwadratowy działki.Przydatną i bardzo ułatwiającą życie funkcją, jest montaż automatycznych systemów nawadniających. Ich koszt jest już jednak nieco droższy. Za montaż jednego metra kwadratowego trzeba się liczyć z opłatą w wysokości około 9 zł.

Zasadzenie roślin i kwiatów

Ogród to jednak przede wszystkim rośliny. Najtańsze, bo najmniej pracochłonne jest sadzenie bylin i pnączy. Taka usługa nie powinna kosztować nas więcej niż około 3 zł za sztukę. Jeśli jednak marzy nam się duża ilość drzew musimy liczyć się z wyższymi kosztami. W 2019 roku w Krakowie firmy aranżujące ogrody za tę usługę pobierały zwykle około 28 złotych za sztukę. Dużo tańsze jest za to sadzenie krzewów. Cena oscylowała wokół 9 zł. 

Zakładanie i pielęgnacja trawnika

Marzeniem wielu panów domu jest również piękny trawnik. Najtańszą usługą jest wysianie trawnika. Jeśli zrobi to za nas profesjonalna firma koszt to około 10 zł za metr kwadratowy. Jednak w tej sytuacji musimy się liczyć z długim czasem oczekiwania na efekty. Zastępczo możemy skorzystać z gotowych rolek trawy. W województwie małopolskim rozłożenie metra kwadratowego trawy to koszt około 25 zł. Jest drożej niż w przypadku siewu, jednak efekty są natychmiastowe. Firmy zajmujące się ogrodami mogą również na nasze zlecenie dbać o późniejszą pielęgnację trawnika między innymi kosić go. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy na zakupie kosiarki, ale przede wszystkim unikniemy długich godzin spędzonych na dbaniu o nasz trawnik. Koszt koszenia trawy kosiarką spalinową to w Krakowie około 70 groszy za każdy metr kwadratowy.

Posts created 83

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top