Co to jest blog i czym różni się od strony internetowej?

Co to jest blog i czym różni się od strony internetowej?

Dzisiaj każdy może stworzyć własne miejsce w sieci, pokazać światu ofertę swojej firmy lub oferowane przez siebie usługi. Stworzenie strony internetowej lub bloga nie jest trudne, a w sieci dostępnych jest wiele pomocnych narzędzi. Jednak wiele osób ciągle myli stronę internetową z blogiem. Dlatego też dziś postaramy się wyjaśnić, co to jest blog i czym różni się od strony internetowej.

Blog – co to takiego

W tradycyjnym rozumieniu jest to przestrzeń w sieci, gdzie konkretna osoba dzieli się swoimi zainteresowaniami. Przenosząc to na grunt firmowy, możemy powiedzieć, iż jest to miejsce związane z daną firmą, gdzie pojawiają się treści takie jak poradniki, recenzje lub artykuły dotyczące oferty, lub działalności danej firmy.
Obecnie blogi firmowe uznawane są za doskonały kanał komunikacji z obecnymi i przyszłymi klientami oraz kreowania wizerunku. Są to platformy do skupiania fanów i miłośników danej marki, lub produktu. Dlatego też coraz więcej firm decyduje się na założenie i prowadzenie tego rodzaju działalności w sieci.

Blog a storna internetowa – różnice

Główna różnica polega na sposobie i rodzaju prezentowania treści. Strona internetowa danej firmy skupia się na informacjach o jej podmiocie, ofercie i możliwości kontaktu. Natomiast blog ma bardziej swobodną formę, pojawiają się tam artykuły poradnikowe, opisywane są ważne dla firmy wydarzenia, czy zapowiadane też są nowości, jakie mają pojawić się w ofercie. Odwiedzający blog mogą zostawiać swoje komentarze, dyskutować, czy też brać udział w ankietach lub konkursach.

Jak stworzyć blog, by spełniał swoje zadanie

Tworzenie serwisów internetowych, takich jak blogi czy strony internetowe najlepiej jest zlecić profesjonalnym firmom takim jak Innovation Software, która to już od wielu lat dostarcza rozwiązania informatyczne dla biznesu. Więcej informacji na ten temat znajduje się pod adresem https://innovationsoftware.pl/.
Profesjonalny blog powinien być częścią strony internetowej, zawierać linki do oferty firmy oraz prezentować się estetycznie. Tworzenie serwisów internetowych wymaga wiedzy i doświadczenia, dlatego warto zdecydować się na usługi profesjonalistów.

Posts created 84

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top