Co zrobić z już przeczytanymi książkami?

Co zrobić z już przeczytanymi książkami?

Pomimo dynamicznego rozwoju wszelkiego rodzaju “e” i “audio” booków wciąż bardzo chętnie sięgamy po książki wydane w sposób tradycyjny – na papierze. Poza samym aspektem rozwoju, edukacji czy pasji wchodzi tutaj motyw kolekcjonerski. Jako społeczeństwo uwielbiamy gromadzić i magazynować różne przedmioty. Nie inaczej jest z książkami. Pomimo tego, że biblioteki są coraz lepiej wyposażone, to my i tak często wolimy kupić sobie nowy egzemplarz danego dzieła. Następnie przeczytać go i postawić na półce jako swoiste trofeum. Co jednak zrobić w przypadku, kiedy nasz księgozbiór jest zbyt duży i musimy pozbyć się jego części?

Pierwsza myśl – oddać potrzebującym

Bardzo często zdarza się, że zbędne przedmioty przekazujemy osobom, które same nie mogą pozwolić sobie na ich zakup. Często robimy tak z ubraniami czy jedzeniem, które zostaje nam po świętach. Dlaczego więc nie zastosować tej samej zasady względem naszych, zbędnych książek? Podręczniki, książki pozwalające rozwinąć nowe umiejętności czy po prostu powieści. Nasz drobny gest może zdziałać wiele dobrego dla innych. Zarówno radości jak i pożytku. Wszakże prawdziwie bogatym jest ten, który potrafi także dzielić się z innymi ludźmi tym, co sam posiada.

A może sprzedać?

Uczciwie i ze zrozumieniem trzeba przyznać, że nie każdy może pozwolić sobie na darmowe rozdawanie nadprogramowych książek. Szczególnie jeśli jego sytuacja finansowa nie jest najlepsza. W takim wypadku sprzedaż przeczytanych książek może służyć do podreperowania (czasami w poważnym zakresie) domowego budżetu. W internecie mamy dostępnych szereg portali i domów aukcyjnych, na których możemy wystawić nasze zbiory. Jest to zdecydowanie najbardziej popularne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Dzięki temu możemy dotrzeć z naszą ofertą do największej grupy potencjalnych kupców. Koszty pośrednictwa także nie należą do wysokich.

Innym rozwiązaniem z kategorii sprzedaży jest współpraca z antykwariatem. Zarówno tym stacjonarnym, jak i internetowym. Tutaj na indywidualnie ustalonych zasadach możemy dogadać się co do warunków sprzedaży naszych książek. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań, ponieważ książki dostają “drugie życie”, a ty w szybki i korzystny sposób możesz opróżnić część swojej biblioteczki. Chcesz się dowiedzieć jak wygląda proces wyceny i odbioru książek przez internetowy antykwariat? Sprawdź ofertę antykwariatu Amicus, który prowadzi skup książek.

Warto wspomnieć także o wszelkiego rodzaju pchlich targach odbywających się w dużej części polskich miast. Tutaj najczęściej o uprzednim wniesieniu określonej opłaty sami będziemy mogli zająć się znalezieniem nabywców do naszych książek.

Jest dużo sposobów na odpowiednie zagospodarowanie przeczytanych książek. Możemy je sprzedać lub oddać. Grunt, żeby ich nie wyrzucać, bo to najgorsze z możliwych rozwiązań.

Posts created 85

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top