Jakie drzwiczki rewizyjne do komina wybrać?

Drzwiczki rewizyjne do komina – które wybrać?

Każdy układ kominowy musi mieć w sobie element, dzięki któremu wyczyszczenie zalegającej sadzy staje się możliwe i zwykle rolę ta pełni część o wdzięcznej nazwie wyczystka. To bardzo ważne, bowiem sadza nieusuwana w odpowiedni sposób mogłaby zatkać komin, a przez to uniemożliwić jego korzystanie – w najlepszym wypadku.

Jednak wyczystka sama w sobie to nie wszystko, jej kolejnym integralnym elementem są tytułowe drzwiczki rewizyjne, którymi to w dzisiejszym tekście zajmiemy się nieco bliżej, gdyż jak się okazuje pełnią kilka ważnych funkcji.

Drzwiczki rewizyjne pozwalają na:

  • dostęp do wyczystki
  • blokowanie przypadkowego przedostania się sadzy do pomieszczenia
  • estetyczne wykończenie tego elementu układu kominowego

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione aspekty nie trzeba tłumaczyć, iż znalezienie odpowiednich drzwiczek rewizyjnych to wielka sprawa i duże wyzwanie, jednak korzystając z poniższych wskazówek można sobie to zadanie mocno ułatwić.

Jak odpowiednio dobrać drzwiczki rewizyjne do swoich potrzeb?

Aspektem numer jeden przy poszukiwaniu odpowiednich drzwiczek rewizyjnych jest ich właściwy rozmiar. Na nic bowiem nie zdadzą się nam nawet najlepsze drzwiczki, jeśli nie będą odpowiednio dopasowane pod względem wymiarów. Jest to istotne tym bardziej, że często mamy do czynienia z wyczystkami o naprawdę niestandardowych wymiarach, a drzwiczki rewizyjne chcąc nie chcąc muszą temu sprostać.

Inne rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze drzwiczek rewizyjnych:

  • muszą być wykonane z metalu
  • muszą być odporne na działanie wysokich temperatur

Co więcej, warto zaznaczyć iż konieczność doboru właściwych drzwiczek rewizyjnych dotyczy każdego właściciela nieruchomości z przewodem kominowym, gdyż obecność wyczystki jest nawet poparta ustawami – nie da się więc w żaden sposób pominąć tego tematu, czy też umniejszyć jego znaczenia.

Aby mieć pewność, że wybrane drzwiczki rewizyjne staną na wysokości zadania i są zgodne z wyznaczonymi standardami najlepiej jest je kupować w specjalistycznych sklepach, które oferują produkty od  sprawdzonych producentów. Tylko takie szczelne drzwiczki są w stanie osłonić wyczystkę w dowolnym przewodzie dymowym w odpowiedni sposób. Co więcej, taki producent wychodzi też zwykle naprzeciw potrzebom klientów, zapewniając im możliwość wykonania drzwiczek rewizyjnych na wymiar w dowolnym kolorze z szerokiej palety. Można też liczyć na gwarancje względem metalu – do wyboru zwykle jest nie tylko stal nierdzewna, ale też ocynkowana, kwasoodporna, a nawet mosiądz czy też miedź. Ceny też są dość przystępne, jak na jakość o jakiej mowa.

Posts created 83

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top