Ile kosztuje montaż powietrznej pompy ciepła w Nowym Sączu?

Ile kosztuje montaż powietrznej pompy ciepła w Nowym Sączu?

Nie ma nic lepszego niż odpowiednia temperatura w domu, przy mało wymagającej obsłudze instalacji. Projektując i budując lokal należy przemyśleć wiele ważnych kwestii, związanych z samym funkcjonowaniem tego miejsca. Jedną z pierwszych decyzji jakie się podejmuje, jest wybór systemu grzewczego. Coraz częstszym rozwiązaniem w tym wypadku, okazują się pompy ciepła.

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które w porównaniu do wielu innych instalacji grzewczych, nie musi najpierw wytworzyć energii, ani nie potrzebuje procesu spalania. Pompa ciepła korzysta z zasobów naturalnych, takich jak energia z wody, gruntu, czy powietrza. Przez co nie wpływa negatywnie na środowisko, a dzięki swojej budowie, nie potrzebuje dodatkowego pomieszczenia, takiego jak na przykład kotłownia. W ten sposób oszczędza miejsce w gospodarstwie domowym.

Biorąc pod uwagę ekologię oraz komfort w instalacji ogrzewania z roku na rok, wybór pomp ciepła staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Tego typu instalacja ma służyć właścicielom przez ok. 50 lat. Jednak jedną z podstawowych kwestii, jakie porusza się rozmyślając o tej instalacji, są koszty związane z jej montażem. Ceny tej usługi w całej Polsce się od siebie nieznacznie różnią.

Ile kosztuje montaż pompy ciepła w Nowym Sączu?

To jaka będzie cena instalacji pompy ciepła w Nowym Sączu zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest powierzchnia obiektu, w którym zostanie zastosowany ten system grzewczy. Statystyczny dom jednorodzinny w tym mieście posiada powierzchnię, której wymiary znajdują się w przedziale od 130 do 170 metrów kwadratowych. W takim miejscu montaż pompy ciepła może wynosić do 50 000 zł. Bardzo istotną kwestią jest jednak rodzaj tego urządzenia i firma z której właściciel domu skorzysta. Niektórzy producenci, u których dokona się zakupu pompy ciepła oferują zniżkę na montaż lub robią to całkowicie bezpłatnie.

Kliknij i Sprawdź ofertę firmy AKWIN, która specjalizuje się w montażu powietrznych pomp ciepła w Nowym Sączu i okolicach.

Czynniki wpływające na koszt montażu pompy ciepła w Nowym Sączu

Na cenę instalacji pompy ciepła ma duży wpływ źródło, z którego będzie pobierana energia, czyli z gruntu, powietrza lub wody. Jednak to te dwa pierwsze rozwiązanie są najczęściej wybierane. Montaż gruntowej pompy ciepła, wraz ze wszystkimi niezbędnymi odwiertami może wynieść do 30 000 zł. Natomiast jeśli właściciel nieruchomości zdecyduje się na instalacje powietrznej pompy ciepła musi liczyć się z kosztami w przedziale od 15 000 do 30 000 zł.

Decydując się na montaż pompy ciepła w Nowym Sączu warto również uwzględnić koszty projektu geologicznego, który waha się w granicach 2 000 zł oraz odwiertów geotermalnych, których cena zależy od warunków gruntu i powierzchni.

Posts created 84

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top