Ile kosztuje pomoc rzeczoznawcy samochodowego?

Ile kosztuje pomoc rzeczoznawcy samochodowego?

Czy kiedykolwiek, ktoś z nas zastanawiał się kim jest rzeczoznawca samochody? W prawdzie zawód ten jest jednym z najpopularniejszych, jednakże rzadko korzystamy z pomocy rzeczoznawcy. Osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z pomocy wiedzą, że rzeczoznawca zajmuje się przede wszystkim wyceną samochodów, jak i wyceną szkód w pojeździe. A ile może kosztować taka usługa? Dobrze wiemy, że póki nie mamy potrzeby korzystania, nikt nie pomyśli o tym jaki może być koszt usługi świadczonej przez rzeczoznawce. Dlatego też, aby mieć informacje o ogólnych cenach na przyszłość zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Ile kosztuje pomoc rzeczoznawcy samochodowego?

Obszerna praca wykonywana przez rzeczoznawce samochodowego wyceniana jest indywidualnie. Już od kwoty 300 złotych możemy uzyskać pomoc rzeczoznawcy, przy wycenie samochodu, a w przypadku oszacowania strat w pojeździe rzeczoznawca ceni się już od kwoty 500 złotych. Biorąc pod uwagę nakład pracy jaki rzeczoznawca musi wykonać podczas wycen, powinniśmy mieć świadomości tego, że podana kwota zależy od danej osoby zajmującej się wyceną. Każdy indywidualnie podchodzi do danego samochodu i indywidualnie przeliczana jest kwota usługi. Wyżej podane kwoty są najbardziej przybliżone, do tego jakich oczekują od nas usługodawcy.

Istnieje również możliwość, aby rzeczoznawca odtworzył cały przebieg zdarzenia. Koszta na jakie powinniśmy się przygotować mogą wynosić nawet ponad kilkanaście tysięcy złotych. Jednak tak jak wspomniane było wyżej, koszty za fachową wiedzę i pomoc są dopasowywane indywidualnie, dlatego też powinniśmy się skontaktować z danym usługodawcą, aby dopytać o konkretną cenę.

Czy konieczna jest pomoc rzeczoznawcy?

Pomoc rzeczoznawcy nie jest konieczna, zależne jest to tylko i wyłącznie od nas czy skorzystamy z takiej usługi. Jednak warto pamiętać o tym, że wykorzystanie pomocy rzeczoznawcy znacząco wpływa na ostateczną kwotę wypłaty odszkodowania od ubezpieczyciela pojazdu. Dlatego też, jeżeli ktokolwiek z nas znalazł by się w niekorzystnej sytuacji, w której trzeba było by wycenić szkody samochodu, to wtedy warto skorzystać z pomocy. Jedynym problemem dla niektórych osób byłoby wydanie jakiejś wygórowanej kwoty za wycenę samochodu. Jednakże warto wiedzieć o tym, że istnieje możliwość zwrotu wydanych pieniędzy. Treść uchwały Sądu Najwyższego z dnia 2 września 2019 (sygnatura akt:III CZP 99/18) mówi o tym, że poszkodowani mogą domagać się zwrotu kosztów powstałych w wyniku powołania rzeczoznawcy. Koszty te pokrywane są przez ubezpieczyciela.

Nie korzystamy z usługi rzeczoznawcy samochodowego codziennie, jednak będąc w takiej sytuacji powinniśmy mocno zastanowić się nad pomocą fachowca. Nie stracimy dużo, a możemy zyskać wyższą kwotę wypłaconego odszkodowania.

Więcej przydatnych informacji na temat pracy, usług i cen rzeczoznawcy samochodowego znajdziesz na stronie www.

Posts created 84

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top