Instrukcja montażu przejścia dachowego do komina

Instrukcja montażu przejścia dachowego do komina

Elastyczne przejścia dachowe do komina są niezawodne, ale tylko wtedy gdy są prawidłowo zainstalowane. Jedynie perfekcyjne uszczelnione przejścia przez fasady i dachy są w stanie wzorowo spełniać swoją funkcję. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów instrukcji montażu – warto nieco bliżej przyjrzeć się temu, co stanowi o odpowiednim doborze przejścia i jego uszczelnienia.

Przejście dachowe do komina – o czym pamiętać?

Na dzisiejszym rynku mamy do wyboru różnego rodzaju przejścia – jednak bez względu na to, czy wybierzesz te okrągłe czy prostokątne, warto przede wszystkim zadbać o ich prawidłowe uszczelnienie. Nie ma też znaczenia to, czy mowa o montażu przejść w nowo wybudowanym budynku, czy też w tym już istniejącym – choć w tym drugim przypadku będzie to z racji pewnych ograniczeń nieco bardziej skomplikowane, to w każdym z tych przypadków najważniejszy jest:

  • prawidłowy montaż
  • właściwe uszczelnienie

Wybierając odpowiednie elementy do przejścia należy też niezmiennie zwrócić uwagę na to, by były one odporne na warunki atmosferyczne oraz promienie UV. Tak samo liczy się ich długa żywotność oraz wysoka wytrzymałość na temperaturę, nawet do +115°C.

Jak powinna wyglądać instalacja przejścia dachowego do komina?

U podstaw prawidłowego przeprowadzania przejścia spalinowego z urządzenia grzewczego do ścian budynku leży to, by w efekcie skutecznie redukowało ilość przenikającego ciepła do elementów, z których jest wykonana ściana – dlatego wszystkie elementy przejścia ochronnego powinny być instalowane ze stali nierdzewnej.

Instalacja powinna rozpocząć się od dobrania odpowiednich wymiarów izolowanego przejścia ochronnego, a następnie odbyć w następujących krokach:

  • Rozsunięcie rozet na zewnątrz rury
  • Ściągnięcie folii ochronnej
  • Osadzenie izolowanego przejścia ochronnego w otworze
  • Zamontowanie rozety maskującej
  • Owinięcie rury spalinowej sznurem (spiralnie)
  • Przeprowadzenie rury spalinowej przez izolowane przejście ochronne (należy zachować szczególną ostrożność podczas montażu sznura)

Podczas instalacji należy również o tym, by zachować odpowiednią odległość rury spalinowej od materiałów łatwopalnych, a wszystkie prace należy przeprowadzać zgodnie ze sztuką budowlaną. Nie można też zapominać o założeniu rękawic ochronnych. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy pamiętać, że zawsze można się zgłosić do specjalistów, którzy takowym montażem zajmują się profesjonalnie, co choć odpłatne jest niezmienną gwarancją odpowiednio wykonanej instalacji przejścia.

Posts created 83

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top