Jak odmienić wnętrze za pomocą zasłon? Poradnik designu

Jak odmienić wnętrze za pomocą zasłon? Poradnik designu

Przebywając codziennie w pewnym wnętrzu może ono nam się w końcu znudzić. Jest to całkowicie normalne. Dłuższe przebywanie w tym samym otoczeniu wpływa także na zmniejszenie się motywacji, pogorszenie nastroju i mniejszą chęć do pracy. Dlatego warto od czasu do czasu zmienić choćby niewielką cześć aranżacji danego wnętrza. Może to bardzo pozytywnie wpłynąć na wszystkich domowników. Pomieszczenie można całkowicie odmienić wykorzystując jedynie nowe zasłony!

Jak zmienić wnętrze za pomocą zasłon?

Aby zmienić wystrój wnętrz, czasem nie potrzeba robić zbyt dużo. Świetny efekt można uzyskać po wprowadzeniu kilku dodatków. Dodadzą one świeżości każdemu pomieszczeniu i sprawią, że lepiej będzie się nich przebywać.

Bardzo dużo mogą zdziałać dobrze dobrane tkaniny. Z ich pomocą każde wnętrze zyska nowe życie. Jedna z bardziej popularny zasad głosi, że tkaniny na zasłony powinny się zmieniać, wraz ze zmianą pór roku. Wiosną dobrze jest postawić na materiały kwiatowe, jasne i kolorowe. Świetnie będą one korespondować z ogrodem, w którym wszystko powoli budzi się do życia. Latem dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie kolorystyki kojarzącej się z ciepłym słońcem, plażą i morzem. Jesień to pora roku, do której najbardziej pasują klasyczne, eleganckie i ciemne kolory. Dobrze jest wykorzystać np. materiały w kolorze czerwonego wina, brązu czy ciemnej zieleni. Zimą można postawić na jasne, ale zimne kolory. Dzięki wprowadzeniu takich zmian, pomieszczenia będą się dobrze prezentowały przez cały rok!

Na co zwracać uwagę wybierając nowe zasłony do wnętrza?

Wybierając nową zasłonę do wnętrza, trzeba nie tylko zwrócić uwagę na jej kolor i materiał, z którego ją wykonano. Duże znaczenie mają także inne kwestie. Dużą rolę odgrywa długość. Czasem dobrze, żeby zasłona sięgała do ziemi, jednak w niektórych wypadkach dużo lepiej będzie się prezentować krótsza wersja. Warto także zastanowić się, czy lepszym pomysłem będzie wykorzystanie gładkich zasłon, czy lepiej zdecydować się na materiał marszczony. Obie opcje mogą zarówno dodać jak i odjąć uroku. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku zasłon wzorzystych, a inaczej przy materiałach gładkich.

Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, które w pełni ukaże potencjał zasłon i pozwoli na uzyskanie bardzo ciekawego efektu. Wiele także zależy od wielkości pomieszczeń. W mniejszych długie zasłony mogą być zbyt przytłaczające i mogą zabrać dużą ilość bardzo cennego miejsce. Krótkie zasłony dają wrażenie lekkości.

Wiele ciekawych rozwiązań i pomysłów jak zaaranżować okno jednocześnie odmieniając wnętrze znajdziesz na stronie sklepu oferującego zasłony i firany – Świat Firan i Zasłon.

Posts created 84

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top