Jak prawidłowo zamontować daszek z opaską na komin?

Jak prawidłowo zamontować daszek z opaską na komin?

Daszek z opaską na komin to bardzo ważny element, bowiem dzięki niemu można w odpowiedni i profesjonalny sposób zabezpieczyć kominy wentylacyjne przed różnego rodzaju warunkami atmosferycznymi.

Do najczęściej wymienianych należą:

  • deszcz
  • śnieg
  • wiatr

Zanim przejdziemy do szczegółów prawidłowej instalacji daszków tego rodzaju, warto wspomnieć iż ostatecznie sposób montażu jest uzależniony od tego w jakiej formie producent dostarcza klientowi tenże produkt. Najczęściej jest to postać elementów wyciętych z blachy ocynkowanej – ale nie jest to jedyna forma, jaką można spotkać – na co w tym poradniku ze szczególną ostrożnością wyczulamy. Istotne jest również to, że gdy ma się do czynienia z daszkiem składanym to zwykle jest to opcja bardzo uniwersalna, dzięki której możliwe jest zabezpieczenie dowolnych przewodów wentylacyjnych w naprawdę szerokiej gamie średnic.

Instrukcja montażu daszka uniwersalnego nierdzewnego z opaska na komin

Aby ten integralny element systemu nierdzewnych wkładów kominowych mógł we właściwy sposób spełnić swoją funkcję jest bardzo ważna jego prawidłowa instalacja – w której to w tym miejscu krok po kroku pomożemy.

Najważniejsze do zapamiętania jeszcze przed instalacją jest to, by zawsze do zadania montażu zakładać rękawice ochronne. To konieczność biorąc pod uwagę fakt, iż takowy daszek ma zawsze ostre krawędzie, które są niebezpieczne w bezpośrednim kontakcie ze skórą.

Montaż – krok po kroku.

  • Należy wyjąć daszek z pudełka, a następnie odgiąć jego nóżki do takiego stopnia, aż możliwe będzie ich nasunięcie na zewnętrzną powierzchnię rury wkładu kominowego
  • Kolejnym krokiem jest nawleczenie opaski zaciskowej przez szczeliny w dolnej części nóżek
  • Następnie należy założyć daszek na wystający fragment rury pochodzącej z nierdzewnego wkładu kominowego
  • Później należy zamknąć rygiel opaski
  • Następnie za pomocą śrubokręta konieczne jest zaciśniecie opaski aż do stopnia uniemożliwiającego pionowe przesuwanie się daszka na obszarze rury wkładu kominowego

Wyczulamy również na to, że konieczne jest przypilnowanie tego, aby możliwy był swobodny wypływ spalin. Aby to osiągnąć konieczne jest zachowanie minimalnej odległości pomiędzy daszkiem a końcem rury, a ta zwykle oscyluje w granicach 0,6.

Jeśli mimo tej szczegółowej instrukcji nadal nie masz pewności co tego, czy potrafisz zainstalować daszek z opaską – pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się po pomoc do profesjonalistów, którzy zwykle za niewielką opłatą zrobią to sprawnie i szybko i na pewno bez nieprzyjemnych niespodzianek.

Posts created 84

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top