Jak przebiega proces gięcia plexi i gdzie się go stosuje?

Jak przebiega proces gięcia plexi i gdzie się go stosuje?

Plexi (inaczej nazywane szkłem akrylowym) jest niczym innym jak syntetycznym materiałem, który z wyglądu przypomina szybę. Charakteryzuje się on dużą przezroczystością i łatwością obróbki, dlatego idealnie nadaje się jako substrat wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych. Jednak, zanim otrzymamy i wykorzystamy gotowy produkt, musimy poddać go właściwym procesom, takim jak na przykład gięciu.

Jak powinien przebiegać proces gięcia plexi?

Plexi poddaje się formowaniu pod wpływem ciepła, co za tym idzie, jego odpowiednią termoplastyczność uzyskujemy, podgrzewając go do wysokiej temperatury w miejscu zgięcia. Kluczowe w całym procesie jest to, aby miejsce, o które nam chodzi, zostało odpowiednio wyizolowane. Jeśli tak się nie stanie, ogrzana zostanie pozostała powierzchnia płytki, co z kolei spowoduje deformację w wielu miejscach. W internecie bez problemu znaleźć można różne domowe sposoby na zgięcie plexi. Należy jednak pamiętać, że nieprofesjonalnie skonstruowane urządzenia grzewcze stwarzać mogą zagrożenie, a to, jaki jest ich stan końcowy, bardzo często pozostawia wiele do życzenie i mija się z tym, czego się spodziewaliśmy. Dlatego więc formowanie szkła akrylowego najlepiej zostawić komuś, kto się na tym zna, mając tym samym pewność, że wszystko zostanie wykonane prawidłowo. Gięcie jest tylko częścią bardziej złożonego procesu obróbki plexi, gdyż do wytwarzania wszelakich kasetonów, ekspozytorów czy też standów komunikacyjnych produkt poddaje się również frezowaniu, cięciu i klejeniu.

O czym należy pamiętać podczas gięcia plexi?

Powstało kilka reguł, których należy się trzymać, aby cały ten proces przebieg pomyślnie. Temperatura, w której płyta szkła akrylowego staje się termoplastyczna, jest różna w zależności od sposobu wykonania. Informacja ta powinna zostać podana przez producenta. Ważne jest też, aby materiał, przed przystąpieniem do procesu, został dokładnie osuszony. Nie można też zapomnieć o tym, że proces gięcia zawsze przebiegać musi w kierunku przepływu prądu, a po uzyskaniu pożądanego efektu całość należy schłodzić, aby materiał mógł zespolić się w tej pozycji.

Wykorzystywanie plexi w reklamie

Szkło akrylowe jest tworzywem, które idealnie nadaje się do produkcji elementów reklamowych. Dzięki wykorzystaniu polimetakrylanu możliwe jest wykonanie podświetlanych tablic, szyldów reklamowych, iluminowanych liter, kasetonów, elementów dekoracji, ram czy gadżetów reklamowych.

Plexi to materiał, z którego zabarwieniem nie będzie problemu, dlatego też jego atrakcyjność w branży marketingowej wzrasta. Jest też również bardzo odporny na działanie warunków atmosferycznych, co gwarantuje trwałość przy ekspozycji elementów reklamowych na zewnątrz.

Materiały reklamowe, które wykonane są z szkła akrylowego, przybierać mogą dowolny kształt i wymiar, a cięcie płyty nie stanowi żadnych problemów. Plastyczność materiału oraz brak jakichkolwiek ograniczeń w doborze koloru sprawia, że plexi wręcz idealnie nadaje się do wykorzystywania w reklamie.

Więcej o plexi, jej gięciu i zastosowaniu dowiesz się ze strony – https://taniareklama.pl/plexi

Posts created 84

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top