Jak przygotować roztwór Melanotan II?

Jak przygotować roztwór Melanotan II?

Przygotowanie roztworu do iniekcji produktu MELANONAN II wymaga zapewnienia sterylnych oraz higienicznych warunków. Przygotowanie powinno odbywać się na oczyszczonej powierzchni, użytkownik powinien pamiętać o umyciu/dezynfekcji rąk oraz przyrządów z których będzie korzystał.

Przygotowanie roztworu MELANOTAN II – krok po kroku

Po zapewnieniu odpowiednich warunków higienicznych, należy otworzyć nakrętkę fiolki z produktem. Górę fiolki z produktem MELANOTAN II należy przetrzeć chusteczką uprzednio nasączoną alkoholem, którą następnie wyrzucamy. Koniecznym jest używanie podczas każdego użycia nowej chusteczki. Wielokrotne używanie tej samej chusteczki jest niedopuszczalne.

Kolejnym krokiem do przygotowania roztworu jest przemycie tuby ze sterylną, dołączoną do zestawu wodą. Czynność ta powinna zostać dokonana analogicznie do poprzedniej. Przemywamy tubę do mieszania substancji nasączoną alkoholem chusteczką, którą po użyciu należy także wyrzucić.

W następnym etapie korzystamy ze strzykawki która została dołączona do zestawu oraz uprzednio przygotowanej i oczyszczonej tuby ze sterylną wodą. Strzykawkę należy wyjąć z opakowania a następnie włożyć igłę strzykawki z boku tuby zawierającej wodę. Tuba powinna w tym momencie znajdować się w pozycji pionowej. Po wbiciu igły użytkownik powinien płynnym ruchem odciągnąć tłoczek strzykawki w celu pobrania odpowiedniej ilości wody.

Fiolki z produktem MELATONAN II mają zawartość 10 mg dlatego do strzykawki należy pobrać 1 ml wody (odpowiednik 100 jednostek wody). W przypadku korzystania z mniejszych strzykawek, o pojemności 0,5 ml czynność nabierania wody należy powtórzyć.

Tak przygotowaną strzykawkę z wodą odpowiednio umieszczamy do fiolki z Melanotanem II. Strzykawkę należy opróżnić poprzez wciśnięcie tłoczka. Wodę należy dodawać powoli, płynnym ruchem, najlepiej po ściance. Opróżnioną strzykawkę powoli, płynnym ruchem należy wyciągnąć z wody. MELANOTAN II to środek peptydowy, dlatego nie należy potrząsać tak przygotowanym roztworem. W celu pomieszania się składników roztworu oraz rozpuszczenia całej zawartości, fiolkę warto wałkować powoli w dłoniach.

Cały proces należy zakończyć umieszczeniem zatyczki na strzykawce, wyrzuceniem jej oraz sprzątnięciem powierzchni roboczej na której był przygotowywany roztwór.

Tak przygotowaną fiolkę z gotowym roztworem należy przechowywać w lodówce, ponieważ temperatura pokojowa powoduje utratę jego właściwości. Warto pamiętać, że tylko przyjmowanie produktu w formie zastrzyków pozwoli na osiągnięcie docelowego efektu.

Posts created 83

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top