Jak uzyskać pomoc w odzyskaniu odszkodowania komunikacyjnego?

Jak uzyskać pomoc w odzyskaniu odszkodowania komunikacyjnego?

Kolizja samochodowa nigdy nie będzie nam się pozytywnie kojarzyć. Szczególnie ta, która ma miejsce nie z naszej winy. Tego typu nieszczęśliwe zdarzenia wiążą się z ryzykiem uszczerbku na zdrowiu, ogromnym stresem, stratą czasu oraz zniszczeniami samochodu. Mogłoby się wydawać, że na otarcie łez otrzymamy stosowne odszkodowanie od ubezpieczyciela. Ale czy na pewno? Czy ostatnimi czasy nie jesteśmy świadkami coraz większej ilości spraw, w których ubezpieczyciel zaniża wartość należnego nam odszkodowania? Co w takiej sytuacji mamy zrobić? Czy istnieją inne rozwiązania na wypadek zaniżonej decyzji o odszkodowaniu? Sprawdźmy, na czym polega proces odkupu odszkodowania przez Instytut Rzeczoznawstwa Motoryzacyjnego – TB Ekspert.

Niskie odszkodowanie ubezpieczyciela – co zrobić?

Jak wcześniej wspomniano, coraz powszechniejszy jest proceder, w którym ubezpieczyciel w drodze odszkodowania za wypadek komunikacyjny podczas decyzji o przyznaniu odszkodowania znacznie zaniża wartość szkody, która musi zostać naprawiona. Jest to stresująca dla nas sytuacja, szczególnie ze względu na fakt, iż ubezpieczyciel dysponuje całym zastępem prawników, którzy w ramach bezpośredniego starcia sądowego zrobią wszystko, by potwierdzić zasadność takiego odszkodowania. Czy my, jako klienci mamy możliwość jakiejkolwiek reakcji? Najlepszym rozwiązaniem jest zareklamować wysokość odszkodowania. Każdy ubezpieczyciel udostępnia stosowne formułki, które należy wysłać na adres danej firmy ubezpieczeniowej. Reklamacja powinna być oczywiście stosownie uzasadniona. Po wykonaniu tego jest prawdopodobieństwo, że ubezpieczyciel przystanie na nasze warunki. Jeśli jednak w dalszym ciągu nasz wniosek zostaje odrzucany, pozostają nam jeszcze inne drogi wyboru. Sprawa sądowa? Owszem, o ile chcemy prowadzić wielomiesięczny bój z ubezpieczycielem. Warto w takiej sytuacji jednak spróbować czegoś innego – odkupu odszkodowania.

Proces odkupu odszkodowania – jak wygląda?

Proces odkupu odszkodowania to innowacyjna usługa, która jest tym, czego potrzebuje kierowca, który oczekuje godnego odszkodowania w wyniku zdarzenia komunikacyjnego. Na czym polega odkup odszkodowania? Firma odszkodowawcza otrzymuje nas wniosek wraz ze szczegółami zdarzenia oraz decyzją ubezpieczyciela o wysokości odszkodowania. Po analizie firma odszkodowawcza przysyła nam propozycje, zgodnie z którą za określoną kwotę odkupi od nas roszczenie wobec ubezpieczyciela. Jeśli wyrażamy zgodę na takie warunki, od razu otrzymujemy na konto pieniądze, a firma odszkodowawcza we własnym będzie dochodzić większej kwoty odszkodowania. 

Zalety związane z odkupem odszkodowania

Sprzedaż roszczenia do odszkodowania to idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy nie są usatysfakcjonowani decyzją ubezpieczyciela, jednak zależy im na szybkim i bezspornym odzyskaniu odpowiednie kwoty odszkodowania. Dzięki firmie odszkodowawczej możemy otrzymać pieniądze błyskawicznie i nie martwić się już więcej o to, że ubezpieczyciel nie postąpił z nami uczciwie.

Posts created 84

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top