Jak wygląda nauka pływania? Gdzie uczyć się pływać w Krakowie?

Jak wygląda nauka pływania? Gdzie uczyć się pływać w Krakowie?

Większość rodziców chce, aby ich dziecko nabyło umiejętność pływania jeszcze za młodu. Powodem jest fakt, iż przydaje się to nie tylko podczas wakacji nad morzem, ale również pozwala wyrobić sobie pewne partie mięśni i wzmocnić ciało. Dzieci osiągają lepsze efekty nauki, bowiem ich ciało jest stosunkowo elastyczne, a co więcej nie boją się one wody. Jak wygląda nauka pływania i gdzie można nauczyć dziecko pływać w Krakowie?

Nauka od początku

Początki nauki pływania często nie wyglądają tak, jak to sobie wyobrażamy. Zanim dziecko pozna konkretne techniki, konieczne jest nabycie umiejętności poruszania się w wodzie – oddychania czy radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, aby uniknąć utonięcia. Dzięki temu dziecko jest merytorycznie przygotowane do tego, aby wejść do wody. Następnie podczas kursu dzieci poznają różnorodne techniki pływania, najczęściej przy pomocy specjalistycznych pianek lub mat. Instruktor koncentruje uwagę dzieci na konkretnych technikach pływackich – jednej lub większej ich ilości, w zależności od tego, jak szeroki zakres tematyczny obejmuje dany kurs. Po zakończeniu kursu podstawowego dziecko może zdecydować, czy chce poszerzać swoje umiejętności i nauczyć się nieco bardziej skomplikowanych technik, na przykład pływania motylkiem.

Gdzie nauczyć się pływać?

Kraków jest jednym z większych miast w Polsce, przez co znajdziemy tutaj wiele instytucji oferujących naukę pływania dla najmłodszych – www.agamasport.pl. Warto podkreślić, że wielu instruktorów podejmuje pracę nawet z dziećmi w wieku przedszkolnym lub jeszcze młodszymi, jednak wtedy dziecko uczestniczy w zajęciach z opiekunem. Nauczyć się pływać można przede wszystkim na basenach, przy których funkcjonują szkółki pływackie. W Krakowie działają również firmy szkoleniowe, które oferują kursy pływania dla dzieci. Różnica jest taka, że dana firma jedynie wynajmuje powierzchnię basenową przez określony czas, natomiast nie jest jej właścicielem. Pływania często można nauczyć się w szkole – nawet, jeśli dziecko nie uczęszcza do placówki, w której działa basen, zwykle organizowane są w niej kursy wakacyjne, w których mogą uczestniczyć także uczniowie innych szkół. Także podczas półkolonii organizowanych przez szkołę lub dom kultury albo obozu sportowego dzieci mają możliwość poznania technik pływackich. Na początku warto zapisać dziecko na kurs podstawowy, nawet jeśli wydaje nam się, że maluch nieźle radzi sobie w wodzie. Kursy dla zaawansowanych są przeznaczone dla osób, które doskonale znają już podstawowe techniki pływackie.

Posts created 84

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top