Szczelne przejście przez dach skośny. Jak montować kominki odpowietrzające i inne akcesoria dachowe?

Szczelne przejście przez dach skośny. Jak montować kominki odpowietrzające i inne akcesoria dachowe?

Szczelny dach jest podstawą dla każdego, ekonomicznego domu. Jego przeciekanie wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami, jak choćby gromadzącą się wewnątrz mieszkania wilgocią. Niestety, do uszkodzenia dachu jest dość łatwo doprowadzić – mogą za nie odpowiadać nieprawidłowo wykonane obróbki blacharskie, źle uszczelnione okna, dziury w folii dachowej. Ustalenie źródła problemu jest pierwszym krokiem do rozwiązania go. Wykrycie nieszczelności nie należy do najprostszych zadań. Zazwyczaj orientujemy się, że dach jest uszkodzony dopiero w momencie, gdy bezpośrednio odczuwamy efekty przeciekania.Z racji, że strych czy poddasze to zazwyczaj pomieszczenia o wiele mniej sanitarne i rzadziej odwiedzane niż reszta domu, pierwsze objawy dziurawego dachu często umykają uwadze gospodarza. Jeśli ma się tylko na to czas, warto jest regularnie sprawdzać szczelność dachu – w ten sposób ograniczymy ewentualne wydatki.

Jak poradzić sobie z przeciekami?

W odpowiedzi na przeciekający dach najlepiej jest natychmiastowo podjąć się jego uszczelnienia oraz poprawy wentylacji. Dobrym pomysłem będzie tutaj:
  • Kominek odpowietrzający
  • Kominek wentylacyjny
  • Taśma uszczelniająco – wentylacyjna
  • Uszczelki wentylacyjne
Akcesoria te znacznie poprawią higienę naszego domu oraz ogólny komfort życia, ograniczając wilgoć oraz związaną z nią pleśń.

Odpowietrzanie domowych ścieków

Czasem zdarza się, że spływające w rurach ścieki powodują przykry zapach panujący w mieszkaniu. Jest to spowodowane zaburzeniem panującego w nich ciśnienia. W takich sytuacjach montuje się kominek odpowietrzający, które wyrównuje ciśnienie w kanalizacji,regulując przepływ odpadów. Instalacja systemu odpowietrzania jest stosunkowo prosta. Najpierw należy wyznaczyć miejsca, w których przebiegną otwory wentylacyjne, a następnie uszczelnia się je i okłada dachówką. Rura łącząca tę instalację wykonana jest z tworzywa sztucznego i dostępna w kilku rozmiarach.

Poprawa wentylacji w mieszkaniu

Kominki wentylacyjne odpowiadają za właściwe krążenie powietrza. Nie nadają się one do odprowadzania dymu czy spalin, lecz odgrywają równie ważną rolę. Dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, aczkolwiek różnica leży przede wszystkim pod względem estetycznym – można wybrać taki model, jaki nam się podoba. Podczas montażu takiego kominka należy pamiętać, aby membrana dachowa ściśle do niego przylegała. W celu ułatwienia tego zadania, wiele firm dołącza specjalne narzędzia pomagające w instalacji rur wentylacyjnych. Opcją zawsze pozostaje także skorzystanie z usług fachowców, którzy za drobną opłatą wyręczą nas w tym zadaniu.
Posts created 84

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top