Szkolenia dofinansowane z UE Kraków

Szkolenia dofinansowane z UE Kraków

Szkolenia branżowe, to niezwykle istotny obszar w rozwoju kariery zawodowej. W dzisiejszym świecie wiedza zdobyta na studiach wyższych w wielu przypadkach już po kilku latach zawodowej aktywności się dezaktualizuje. Chcąc pozostać na bieżąco, można samodzielnie śledzić wszelkie nowinki, jednak taka praktyka zajmuje sporo czasu. Dużo efektywniejsze są szkolenia, na których wiedza przekazywana jest w sposób zrozumiały. Co ciekawe, można zapisać się na szkolenia dofinansowywane z UE w Krakowie. Takie szkolenia to niewielki koszt, a niektóre spośród nich są całkowicie darmowe.

Jaką tematykę obejmują szkolenia dofinansowywane z Unii Europejskiej?

Tematyka szkoleń dofinansowywanych przez Unię Europejską jest bardzo szeroka. Dostępne są między innymi specjalistyczne szkolenia branżowe, na przykład szkolenia z zarządzania projektami IT, jak i szkolenia podnoszące umiejętności miękkie, które przydać się mogą pracownikom różnych branż.

Oto kilka przykładowych szkoleń dostępnych dzięki wsparciu finansowemu ze strony Unii Europejskiej:

  • szkolenia z zakresu rozwiązywania sytuacji konfliktowych,
  • szkolenia dla project managerów,
  • szkolenia dla scrum masterów.

To oczywiście tylko przykłady. Jeżeli ktoś jest zainteresowany szkoleniami finansowanymi przez Unię Europejską, powinien bliżej zapoznać się z ofertą firmy szkoleniowej GenWhy w Krakowie.

Dla kogo przeznaczone są dofinansowywane szkolenia?

Grupa odbiorców szkoleń dofinansowywanych jest równie szeroka, jak ich tematyka. Szczególny nacisk położony został na osoby znajdujące się na granicy wykluczenia zawodowego.

Preferowanymi beneficjentami programów szkoleniowych są przede wszystkim:

  • osoby, które przez długi czas nie mogą znaleźć pracy,
  • osoby niepełnosprawne,
  • osoby mieszkające na terenach wiejskich,
  • osoby w wieku przedemerytalnym.

Nie oznacza to jednak, że o udział w takim szkoleniu nie mogą także starać się inni. Wystarczy znaleźć odpowiedni program szkoleniowy i sprawdzić, czy indywidualna sytuacja pozwala na zakwalifikowanie się do niego.

Gdzie można zapisać się na dofinansowywane szkolenia?

Ze szkoleń dofinansowywanych przez Unię Europejską można skorzystać w wielu miejscach. Szkolenia tego typu organizowane są między innymi przez urzędy pracy. Również fundacje i stowarzyszenia prowadzą różnorodne projekty, których celem jest przykładowo aktywizacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy i będąc beneficjentem takiego programu, można wziąć udział w dofinansowywanym szkoleniu. Niektóre firmy szkoleniowe mają także w ofercie wiele propozycji szkoleń dofinansowywanych. Warto zapoznać się bliżej z różnymi propozycjami, dzięki temu można sporo zaoszczędzić na poszerzaniu swoich kompetencji zawodowych.

Posts created 84

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top