Urbanowicz Haft

Urbanowicz Haft

Kościół jest miejscem, gdzie odbywa się mnóstwo różnych uroczystości. Na wielu z nich niezbędne są baldachimy, chorągwie, sztandary i flagi. Wymienione wcześniej rzeczy muszą utrzymywać się na drzewcach, które są niezbędne w każdym kościele.

Drzewiec kościelny – niezbędny w każdej świątyni

Drzewiec kościelny jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego kościoła. Drzewce przydadzą się na wiele okazji takich jak chociażby procesja na Boże Ciało, procesja rezurekcyjna, czy też inne procesje i wydarzenia związane z kościołem.

Drzewiec jest ważnym elementem, który poza praktycznymi funkcjami jak podtrzymywanie baldachimu, czy też sztandaru pełni funkcje wizualne. Drzewce mogą być wykonane na różny sposób. Mogą być zrobione z różnego drewna, mogą mieć różne kolory, różne długości i zakończenia.

Różne cechy drzewców

Drzewce wykonuje się często z jasnego buka, jednak może to być również inne drzewo. Drzewce mogą mieć bogate zdobienia i ciekawe zakończenia. Drzewce kościelne najczęściej zakańczane są mosiężnymi krzyżami lub jakimiś ozdobami, u zwieńczenia których znajduje się krzyż. Długość drzewca zależy od tego, do czego ma zostać wykorzystany, podobnie z jego grubością. W przypadku drzewców pod baldachim powinny mieć one odpowiednią długość i grubość, żeby można było wygodnie je nieść podczas procesji.

W naszym sklepie znajdziecie państwo drzewce kościelne, które nadadzą się na wiele okazji. Drzewce nasze wykonane są starannie z wysokiej klasy drzewa, mają piękne zdobienia. Oferujemy je w atrakcyjnej cenie.

Posts created 83

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top