Wady i zalety druku cyfrowego

Wady i zalety druku cyfrowego

Druk cyfrowy to metoda, która stale zyskuje na popularności. Jakie są jej wady i zalety?

Druk cyfrowy – czym jest?

Druk cyfrowy to metoda druku płaskiego. Jest ona bardzo prosta, tania i szybka – aby wydrukować nawet do kilkuset stron, nie trzeba przygotowywać formy drukarskiej – wystarczy plik cyfrowy wysłany na przykład za pośrednictwem maila lub nośnika zewnętrznego (pendrive), by po krótkim czasie móc odebrać gotowe materiały.

Zalety druku cyfrowego

Przygotowanie materiału do druku, jak i sam proces trwa niezwykle szybko. Oprócz tego istnieje możliwość personalizacji każdego wydruku z osobna. Dzięki temu można dodawać lub wykluczać wybrane elementy. Druk tego typu opłaca się zwykle w przypadku niewielkich nakładów. Jest polecany zwłaszcza dla małych przedsiębiorstw, takich jak na przykład agencje reklamowe. Z jego pomocą można stworzyć nie tylko ulotki, ale również etykiety. Wydruki charakteryzują się dokładnym odwzorowaniem dużej ilości szczegółów na zdjęciu, intensywnymi kolorami oraz niezwykle wysoką jakością. Metoda ta oferuje także o wiele lepszą jakość w porównaniu do wydruków otrzymywanych z domowych drukarek. Pozwala to na uzyskanie niskim nakładem kosztów i czasu przyciągających wzrok materiałów.

Wady druku cyfrowego

Druk cyfrowy charakteryzuje się mniejszą rozdzielczością od druku offsetowego. Różnice nie są mocno zauważalne, jednak warto o tym pamiętać. Poza tą drobną różnicą druk cyfrowy nie jest polecany w przypadku dużej ilości drukowanych materiałów. Nie będzie on wtedy opłacalny finansowo. W takim przypadku warto wybrać inną metodę wydruku.

Kto powinien zdecydować się na wydruk cyfrowy?

Jest to metoda polecana firmom, które nie potrzebują drukować sporej ilości materiałów oraz nie mogą lub nie chcą wydawać dużego budżetu. Jeśli nie jesteś pewien, jakiego typu druk będzie dla Ciebie odpowiedni, skorzystaj z pomocy profesjonalistów, takich jak drukarnia Aria Warszawa http://drukarniaaria.pl/. Pomogą dobrać nie tylko rodzaj druku, ale także rozwieją wątpliwości, a całość zlecenia zostanie wykonana szybko i dokładnie. Jeśli potrzebujesz estetycznych naklejek lub innych materiałów reklamowych, wystarczy, że przygotujesz wcześniej projekt i dostarczysz go do drukarni za pomocą poczty elektronicznej. Oszczędzasz dzięki temu czas – przychodzisz, gdy wydruki będą już gotowe.

Jeśli potrzebujesz tanich i profesjonalnych materiałów, wybierz druk cyfrowy. Każdy wydruk możesz w pełni personalizować, tworząc unikalne, estetyczne i profesjonalne materiały. Dzięki temu możesz zyskać nowych klientów, którzy będą kojarzyć Twoja firmę, na przykład dzięki oryginalnym ulotkom czy naklejkom.

Posts created 84

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top