Zastosowanie zacisków montażowych KA w kominach

Zastosowanie zacisków montażowych KA w kominach

Jeśli chodzi o akcesoria kominowe – to ich różnorodność właściwie nie ma granic. Każde mają swoją ważną funkcję, choć trzeba przyznać iż nie wszystkie są aż tak niezbędne jak te podstawowe. Jednak co do funkcjonalności zacisków montażowych KA w kominach nikt nie powinien mieć wątpliwości – ten system akcesoriów kominowych jest coraz częstszym tematem, gdyż jak się okazje ich zastosowanie zasługuje na większą uwagę.

Istota zacisków montażowych KA w kominach

Zaciski montażowe są po prostu wręcz niezbędne w montażu, prawidłowym montażu komina razem z innymi ważnymi częściami takimi jak na przykład:

  • obejmy mocujące
  • obejmy centrujące
  • drzwiczki wyczystki
  • konsole wsporcze

W związku z niezwykłą funkcjonalnością zacisków montażowych i innych powiązanych z nimi w tym systemie elementów – producenci tego rodzaju części starają się o to, by ich oferta była możliwie jak najbardziej rozbudowana, dzięki czemu jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby współczesnych, wymagających klientów.

Co jeszcze należy wiedzieć o zaciskach montażowych KA?

Ważne jest to, by wybierając odpowiedni zacisk montażowy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu jego średnicy. Zwykle występuje w wymiarach od fi 60 do fi 400 mm, ale nie jest to regułą. Najważniejsze jest to, by był odpowiednio dopasowany z całym systemem, bo tylko wtedy jest w stanie skutecznie się spełnić w swojej roli. Tak samo ważna jest jego wysokość, która zwykle w kontekście zacisku wzmocnionego oscyluje wokół 200 mm.

Zasadnicza rola zacisku montażowego KA to usztywnienie połączeń pomiędzy elementami, takimi jak:

  • wkłady stalowe
  • elementy kominów izolowanych.

Natomiast, jeśli chodzi o ich dobranie kluczowe jest tutaj przyłożenie wagi do materiału (niezmiennie zalecana jest stal) oraz jakości, gdyż temperatura spalin z jakimi będą mieć niezmiennie do czynienia jest bardzo wysoka, więc muszą być na nią odporne.

Dlaczego warto kupować zaciski montażowe u sprawdzonych producentów?

Skoro już rozumiemy ich rolę i zastosowanie warto podkreślić, iż są one w stanie wywiązać się wzorowo z powierzonych ich zadań tylko i wyłącznie wtedy, gdy są odpowiednio dopasowane, należycie wykonane, z troską o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Ten, wydawałoby się drobny element całego układu kominowego ma naprawdę duże znaczenie i jako taki aspekt trzeba brać pod uwagę zastanawiając się nad miejscem, w którym go nabyć. Choć niska cena za zaciski montażowe KA może być w niektórych miejscach niewątpliwie kusząca, to czy warto oszczędzać na takich elementach? Niekoniecznie, tym bardziej iż wtedy narażamy na szwank wydajność całego układu kominowego.

Posts created 83

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top